Rozpis a pokyny

 • Datum konání: sobota 22. 9. 2018 
 • Druh závodu: Hobby orientační cyklistický závod dvojic s volným pořadím kontrol
 • Prostor závodu: Tábor včetně historického centra a blízkého okolí
 • Pořadatel: Táborci (Jaroslav Řízek a Martin Kraus) a Jindra Vostrá
 • Centrum závodu (start/cíl): Tábor; Housův mlýn; www.housuvmlyn.cz , Pod Holečkovými sady 383, Tábor; (N 49°24.90948′, E 14°39.26307); mapa. Nachází se v údolí Tismenického potoka přímo pod historickým centrem Tábora. Obsahuje velkou hospodu, je tem možnost ubytování a i nějakých doprovodných programů ve stylu středověku a husitů. Poznámka: Není potřeba se tam bát toho husismu, je to docela sranda. Třeba nás nechají vystřelit si z luku atd ... 
 • Prezentace a start: sobota 22. 9. 2018 ; Prezentace 8:00 - 9:30; Start 10:30 - 11:30; intervaly podle počtu dvojic
 • Časový limit: 6 hodin
 • Kategorie: Klasicky podle Shocart ligy, dvojice v součtu věku do 80: MM (muž a muž), MD (muž a žena), DD (žena a žena); V součtu věku nad 80: MM+ (muž a muž), MD+ (muž a žena), DD+ (žena a žena)
 • Kontroly, body penalizace: 36 kontrol, z nichž každá bude v terénu označena lampionem s kleštěmi. Kontroly budou stejně bodově ohodnocené 5 body. Vyhrává ten, kdo přiveze do cíle nejvíce bodů za oražené kontroly. Za každou minutu pozdního příjezdu do 10 minut po limitu bude odečten 1 bod, po 10 minutách (11. a další minuta) pozdního příjezdu bude odečítáno za každou minutu 5 bodů.
 • Systém ražení kontrol: závodníci si razí průchod kontrolami kleštěmi do jednoho společného startovního průkazu (ten obdrží při prezentaci a odevzdají při dojezdu do cíle)
 • Mapa: pro závod bude vydána speciální mapa. Dvojice obdrží v okamžiku startu dvě závodní mapy.
 • Přihlášky a startovné: Startovné za dvojici je 450 až 600 Kč podle data a způsobu přihlášení. Více informací viz Přihláška .
 • Shocart liga: závod je zařazen do seriálu orientačních cyklistických závodů pro veřejnost SHOCart liga
 • Základní pravidla: Pravidla budou obdobná jako u ostatních závodů Shocart ligy. Závod se pojede ve dvojicích za neomezeného silničního provozu. Závodníci jedou na vlastní zodpovědnost. Dvojice musí být od sebe na doslech nebo na dohled a to tak, že jeden z dvojice musí být schopen druhého prokazatelně kontaktovat bez pomoci telefonu. Nesplnění tohoto pravidla může být penalizováno ztrátou bodů nejbližší kontroly místu porušení pravidel nebo diskvalifikací. Za důvod k diskvalifikaci se považuje zejména samotný stojící člen dvojice bez kontroly druhého.
 • Použití GPS přístroje pro zjištění polohy nebo pro určení postupu je zakázáno. Zařízení s lokalizací polohy můžete použít jen pro záznam trasy.
 • Využití jiných dopravních prostředků než jízdního kola je zakázáno.
 • Naopak vzájemná pomoc (tlačení / tahání) je povolena a v mixových dvojicích i doporučena.
 • Účastníci musí poskytnout pomoc ostatním závodníkům, zejména pokud jde o první pomoc při úrazech.
 • Tipy na ubytování: Možnost ubytování je přímo na Housově mlýně (www.housuvmlyn.cz). Zde je aktuální nabídka možností: Hostel - postel stojí 250,- za osobu a noc, celkem 22 postelí; Apartmán - podle počtu lidí cca 300,- - 350,- za osobu a noc, celkem až 12 postelí; Sál v podkroví - na karimatkách ve spacáku (jsou sociály, není sprcha) 80,- (hooodně postelí). Sprcha by se dala řešit u kolegů závodníků na hostelu nebo v apartmánu. V případě zájmu o ubytování na Housově mlýně se obracejte na Šárku, tel. 774 630 772, řekněte, že jde o Žižkovo voko.
  Vodácké Tábořiště Harrachovka (www.harrachovka-tabor.cz) s hospodou je asi 15 min. na kole po příjemné cyklině od centra závodu (49°24´310" N,14°37´46.875 E)
  Dále penziony na starém městě Penzion Alfa (www.pensionalfa.cz) Penzion Kostnický dům ( www.kostnickydum.cz); mapa.
 • Parkování: 250 m vzdušnou čarou od centra závodu je veřejné kamerované parkoviště "Pod ptákem"  zdarma (49.4168039N, 14.6566792E) pro cca 100 aut. 
  Nedaleko od centra závodu (550 m vzdušnou čarou) je parkovací dům (49.4141656N, 14.6617322E), kde parkování stojí 40 Kč/den. Je v pohodě dosažitelný na kole. Další možnost parkování je u Plaveckého bazénu zdarma (49.4187992N, 14.6639397E). Tam je kapacita prakticky neomezená. Mapa. Takže doporučeme volit postup při parkování následovně: Pokud pojedete včas, zajet na parkoviště "Pod ptákem", pokud již bude obsazené,  pokračovat do parkovacího domu nebo se vrátit na parkoviště u Plaveckého bazénu. Doporučená cesta příjezdu je dostat se na křižovatku ulic Čsl. armády a Kpt. Jaroše, pak jet po Kpt. Jaroše směrem na Písek (ven z města), odbočit doleva do ulice Bezručova a hned doprava do ulice Jordánská. Jordánská je velmi úzká. Obousměrný provoz je sice umožněn, ale není jednoduchý, pokud se tam potká více aut.
 • Možná přijde večer i kapela!!! Když bude dostatečný počet nahlášených na večírek, pak uděláme velkolepý husitský mejdan s kapelou!!! Dejte, prosím, vědět, zdali máte zájem zůstat na večírku! Napište to do formuláře Přihláška.
 • Vyhodnocování výsledků bude probíhat pomocí systému Žižkova samoobsluha. To znamená, že průkazka bude uzpůsobená tak, že si sami napíšete bodové ohodnocení, kterého jste dosáhli. Napíšete to na dvě části. Jedna se po odstříhnutí odevzdá pořadatelům (s raženými kontrolami) a druhou si sami pověsíte na šňůru podle příslušné kategorie a pořadí. Ta šňůra bude pro všechny přístupná do vyhlášení výsledků. Kdo se nepověsí, nebude v pořadí! A nebudete švindlovat, protože Žižkovo voko vás vidí! Všechny prostředky k napsání bodů a pověšení budou k dispozici na místě.  Vzor průkazky bude zvěřejněn, až bude hotov.