Novinky

 

Čtyřicátníci a čtyřicátnice jsou mlaďoši a budou tedy závodit s mlaďochy. Veteránskou kategorii dáme až od padesátky. Pro účely celkového hodnocení Shocartligy žebříčku jednotlivců platí rozhodující věk pro zařazení do veteránů 45 let.

Závod je za námi. Parádně jsme si zajezdili. Píšu to jako účastník závodu. Pomáhám sice s webovými stránkami, ale o závodě jsem toho předem věděl stejně jako ostatní účastníci, takže vám až teď můžu napsat, jaký to bylo.

Startovka

21.09.2018

Na trať budete vyrážet postupně ve vlnách s 5 minutovým rozestupem. V každé vlně budou startovat 3 dvojice. V tabulce na samostatné stránce naleznete svůj startovní čas. Přijďte do místo startu včas, alespoň s 5 minutovým předstihem, ať si můžete vzít mapu.

Zdravíme z terénu! Nelze nic prozrazovat .... ale snad můžeme malinko naznačovat. Nejvyšší bod táborského okresu (Batkovy 724 m n.m.) bude (nejspíš) cílem. Také navštívíme (možná) mykologickou rezervaci. Podíváme se na tok Lužnice, tentokrát proti proudu od Tábora. Opět bude vložený "sprint" na starém městě v Táboře.

Pro ty, kteří zaspali o prázdninách, jsme prodloužili startovné za základní cenu do 9.9. Neváhejte s přihláškou! Podle počtu včasných přihlášek budeme tisknout mapy. Pro přihlášené do 20.9. budou mapy a závodní průkazky na ražení kontrol na odolném papíře. Přihlášení na místě budou vítáni, ale může se stát, že se na ně dostanou mapy a průkazky na...

Opět bude připravena půjčovna mapníků ve spolupráci s Radovanem Machem Ramachem.

Letos se vydáme do cyklisticky málo známé, ale hezké oblasti Polánky, projedeme Turovecké polesí a podíváme se, kolik je vody v Lužnici jižně od Tábora. Ale brodění a lodičky už podporovat nebudeme ... !

Přišlo mi, že Jarda Řízek zavážel kontroly na kánoi. Nenapadlo ho, že při honbě za kontrolami nebudeme váhat a přes Lužnici i s kolem půjdeme. Určitě se vyplatilo alespoň jednou Lužnici přebrodit. My jsme brodili 4x. Jednou přes jez a 3x pod jezem, kde tekla řeka proudem. Nebylo to nejrychlejší, ale podle mě snazší než se vracet z kopce.